Головна » 2018 » Лютий » 3 » Моя філософія №2

Неуспішний учень=неуспішний дорослий?

або

Моє ставлення до оцінок

Часто батьки переймаються оцінками дитяти більше, ніж його знаннями.

Є батьки, які докладають всіх можливих зусиль , щоб дитина вчилася. А воно щось не йде…

То, мабуть, все марно? Нічого з того не вийде?

«Хто з нього виросте?»

На батьківських зборах я кажу батькам: у школі ставлять оцінки, оцінюють знання із предметів, що викладають у школі, що вчать у школі. Чи можна сказати, якщо оцінки погані, то в дорослому житті дитина не буде мати успіху?

Але що потрібно для того , щоб людина була успішною?

- уміння знаходити конструктивні рішення, інколи зовсім нестандартні

- уміння вчитися протягом усього життя

- комунікативні уміння (спілкуватися)

- організованість

- відповідальність

- уміння співпереживати

- взаємодіяти у колективі, співіснувати

-уміння знаходити спільну мову із співрозмовником , уміння домовлятися

- уміння йти на поступки

-цілеспрямованість

-уміння цінувати досягнуте, але не зупинятися на досягнутому

-підніматися з колін у важкі часи

-змінювати професію, якщо того вимагає ситуація і т. д.

Чи перевіряють такі уміння, знання у школі ?! Ні!

Подивіться, скільки складових у успішної людини. А яку частину від цього всього займають знання, отримані у школі.

То чому ж ми вважаємо, що шкільні оцінки – це проекція дитини на успіх у дорослому житті?! Успішна дитина в школі (гарні оцінки, відмінники)- успішна людина в житті.? Ні! Не обов`язково!

І життя це доводить…Ми не оцінюємо всіх цих умінь у школі, але маємо навчити цього дітей!

Ми не повинні ставити на дитині хрест, якщо вона не може вчитися. Якщо , з якихось причин, у неї погані успіхи у школі.

Можливо, це не успішний учитель, який не в змозі навчити таку дитину. Можливо, він не володіє такою методикою чи підходом, який потрібен дитині, щоб та зрозуміла. Чи можете ви сказати, що перепробували усе ,як учитель чи як батько, щоб допомогти такому дитяті?

Якщо ні, то не кажіть , що дитя нетямуще.

Шукайте, дайте дитині надію на успіх!

Будьте самі для неї тією Надією!

Переглядів: 865 | Додав: tanyatimoschenko2 | Теги: оцінки, дитячі оцінки, оцінювання, проекція на успіх, успішний учень. оцінювання знань | Рейтинг: 5.0/1
Буду рада почитати ваші  відгуки про статтю або ваше бачення такої проблеми.