Головна » Статті » Трудове навчання » 3 клас

Розробки уроків трудового навчання

Дата_______

 

Тема. ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ'ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ «КІШКИ — МИШКИ»

 

Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю.

 

Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

ІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном. Виготовимо об’ємну сюжетну композицію «Кішки — мишки».

2. Розповідь учителя

Робота за підручником (с. 11-12)

— Пластилін — чудовий пластичний матеріал. З нього можна ліпити не тільки рельєфні, а й об’ємні вироби, які можна роздивитися з усіх боків. Для ліплення використовують різні прийоми. Давайте згадаємо ці прийоми.

— Отримати складну об’ємну форму з пластиліну можна різними способами.

Конструктивний — спочатку ліплять окремі частини, потім їх з’єднують у цілу фігурку, якій і надають характерних ознак тварин.

Пластичний — фігурка ліпиться шляхом витягування частин тіла із суцільного шматка пластиліну.

Комбінований спосіб ліплення — поєднує елементи конструктивного та пластичного.

Фізкультхвилинка

3. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 13)

— Розгляньте фото мишки та кішки.

— З яких частин складається тіло кожної з них?

— Порівняйте їх за формою та розміром.

— Які прийоми ліплення можна використати для створення фігурок цих тварин?

— Обираючи певні прийоми ліплення, створіть композицію «Кішки — мишки».

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Під час роботи проводиться пальчикова гімнастика.

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчалися на уроці?

— Які прийоми роботи використовували?



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата_______

 

Комбінування природних і пластичних матеріалів. Горіхові фантазії

 

Мета: удосконалювати техніку роботи з пластиліном та природними матеріалами; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність під час роботи, дбайливе ставлення до природи.

 

Обладнання: картон-основа; дощечка; пластилін; стеки; горіхова шкаралупа, природний матеріал; фарби; пензель; серветка; зразки композицій; мультимедійна дошка.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент

1. Привітання

У ч и т е л ь

Любі діти, добрий день!

Зичу праці і старання,

А ще, друзі, всім бажаю —

Сил, натхнення на весь день!

 

У ч н і

Добрий день! Добрий день!

Дякуємо за побажання,

На урок беремо з собою:

Знання, вміння, навички й старання.

 

2. Перевірка готовності до уроку

 

3. Упорядкування робочих місць

 

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Повідомлення теми та мети уроку

Робота за підручником (с. 19)

— Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з прийомами роботи

з пластиліном, будемо також працювати з природними матеріалами. Виготовимо композицію «Горіхові фантазії».

 

2. Вступна бесіда

— Казково багата природа. У кожній гілочці, у кожній травиночці ховається маленьке диво. Скільки всього можна змайструвати зі звичайної горіхової шкаралупи! Треба лише доторкнутися до чарівного світу казки, й у ваших руках оживуть милі створіння — мешканці фантастичної країни.

Мультимедійна презентація

— Розгляньте зображення. На кого може перетворитися шкаралупа грецького горіха?

— Поміркуйте, на які ще природні форми можна перетворити горішки?

 

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

 

3. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 20)

Перетворіть свою горіхову шкаралупу на природну або фантастичну істоту.

Доповніть її деталями з пластиліну та інших природних матеріалів.

Створіть образ, використовуючи фарби.

З’єднувати деталі можна за допомогою пластиліну.

 

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

 

ІІІ. практична робота учнів

 

IV. Виставка та оцінювання робіт учнів

 

V. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Які композиції вам сподобалися найбільше? Чим саме?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата______

ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИТИНАНОК. СИЛУЕТНА ВИТИНАНКА «АЖУРНИЙ МЕТЕЛИК»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними видами листівок, з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного.

Обладнання: зразки виробів; кольоровий картон; білий папір; ножиці; лінійка; клей; простий олівець; різні види листівок; мультимедійна дошка.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Дзвоник вже сигнал нам дав —

Працювати час настав.

Тож і ви часу не гайте —

Працювати починайте!

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо роботу з папером, а саме — будемо прикрашати листівку.

За допомогою чого ми будемо це робити, ви дізнаєтесь, якщо розгадаєте кросворд.

Кросворд

http://subject.com.ua/lesson/work/3klas_1/3klas_1.files/image002.jpg

1. Два пани наділи одні штани. (Ножиці)

2. Чорний Іван, дерев’яний каптан,

Де носом проведе, там помітку кладе. (Олівець)

4. Впаде з гори — не розіб’ється,

Пусти на воду — розпливеться. (Папір)

3. Якщо до чогось торкнувся, потім не відірветься. (Клей)

— Згадаємо на уроці про властивості паперу та традиційну українську силуетну витинанку.

2. Вступна бесіда

— На уроках трудового навчання ми вже знайомилися з папером.

— Який буває папір?

— Які матеріали використовували для письма до появи паперу? (Відповіді учнів.)

Робота за підручником (с. 24-26). Мультимедійна презентація

— Витинання — техніка обробки паперу, тканини, шкіри, що полягає в ажурному вирізуванні за допомогою ножиць або ножа.

Витинанки виготовляють із тонкого, але міцного паперу, його складають удвічі, учетверо, ушестеро. Після цього на утвореному трикутнику малюють ескіз виробу і вирізують. Прорізи слід робити по краях складеного паперу, але таким чином, щоб між окремими надрізами залишалися невеличкі перемички, інакше виріб розпадеться на окремі частини.

Фізкультхвилинка

3. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

— Відгадайте, яку витинанку ми виготовлятимемо?

• Навесні барвиста квітка На галявині розквітла.

Лиш поглянути хотіли,—

Враз знялась і полетіла. (Метелик)

Мультимедійна презентація

— Перш ніж братися за створювання самої листівки, потрібно все добре обмірковувати.

Листівка може бути одинарною та подвійною. Заготовку листівки можна зробити вертикально або горизонтально.

— Які матеріали нам необхідні для виготовлення листівки?

— З чого почнемо роботу?

— Як правильно виконати згинання картону, щоб одержати якісну заготівку?

— Які форми називають симетричними?

— Ми будемо прикрашати листівку силуетною формою «Ажурний метелик».

Робота за підручником (с. 28-29)

1. Білий папір складаємо навпіл.

2. Від згину малюємо половину ескізу для витинанки.

3. Вирізуємо обидві сторони.

4. Не розгортаючи силует, згинаємо кожне крило навпіл і вирізуємо візерунок. Не забуваємо нанести та вирізати візерунок на тулубі метелика.

5. Розгортаємо та клеїмо на кольоровий папір або картон. (Картон може бути однакового розміру з витинанкою або більше.)

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

— Подивіться, які чудові листівки ви сьогодні виготовили! Всі дуже постарались, адже ви зробили листівки для своїх близьких людей. Що ж нам залишилося зробити? Правильно, підписати їх.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобалося вам виготовляти листівки?

— Чого навчилися сьогодні на уроці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата____

Тема. Комбінування природних і пластичних матеріалів. Лісова скульптура

Мета: вдосконалювати навички роботи з природним матеріалом та пластиліном; розвивати творчі здібності, образне мислення, асоціативну пам'ять, фантазію, увагу, терпіння та охайність; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: пластилін; шишки; пір'я; жолуді; стеки; серветки; дощечка; мультимедійна дошка.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Привітайтесь: «Добрий день!»

Тепер тихенько поверніться,

Одне одному всміхніться,

На урок старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько, час вже починати.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

ІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми будемо комбінувати природні і пластичні матеріали.

Робота за підручником (с. 17)

— Які матеріали можна використати?

— На кого можуть перетворитися жолуді, шишки та каштани?

— Ми будемо виготовляти лебедя з шишок та пластиліну.

2. Вступна бесіда. Робота над загадками

— Світ навколо нас дуже великий, різнокольоровий. Ми повинні любити та охороняти природу, бережливо та турботливо ставитися до тваринного світу, навколишнього середовища.

— Відгадайте загадки, а відгадки стануть назвами природних матеріалів, з якими ми сьогодні працюватимемо.

• Що з землі можна легенько піднімати,

Але далеко не можна закидати? (Пір’я)

• На ялиночках високих

Вони ховаються в гілках,

Ласощі птахів та білок.

Моє питаннячко для діток:

«Так що ж вони усі їдять?» (Шишки)

• З ковпачком на голові,

Ніби в шлях готовий,

Він ховається у листя

Дуба золотого. (Жолудь)

— Молодці!

Сьогодні на уроці за допомогою цих природніх матеріалів та пластиліну ми будемо виготовляти лебедя.

3. Робота за підручником (с. 17-18)

Фізкультхвилинка

  • білі летіли. (Махають руками.)
  • літали та присіли, посідали. (Двічі виконують присідання.)
  • й знову полетіли. (Махають руками та крокують на місці.)
  • за парти знов тихенько сіли. (Сідають за парти.)

4. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Мультимедійна презентація

1. З яких частин складається лебідь? (Тулуб, довга шия, голова, дзьоб, хвіст та крила)

2. З чого зроблений тулуб? (З шишки)

3. Шия? (З пластиліну)

4. Голова? (З жолудя)

5. Хвіст та крила зроблені з пір’я. (Закріплені на тулубі за допомогою пластиліну.)

6. Дзьобик та очі зроблені з пластиліну. Дзьобик — червоний, очі — біла крапочка з чорною усередині.

7. З синього пластиліну зробіть озеро із зеленою травичкою.

8. Посадіть вашу пташку на озеро.

http://subject.com.ua/lesson/work/3klas_1/3klas_1.files/image001.jpg

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

5. Цікаво знати!

Лебідь (Cygnus) — рід водоплавних птахів родини качкових.

Оперення лебедів за своїм забарвленням буває або сніжно-білого, сірого, або чорного кольору. Самок і самців на вигляд дуже важко відрізняти. Типові виводкові птахи. Оперення щільне .

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

— Хто вважає, що сьогодні працював у повну силу?

— Кому потрібно ще попрацювати, щоб робота вийшла якісною?

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якою пташкою ви сьогодні ознайомилися?

— З якими природними матеріалами працювали

Категорія: 3 клас | Додав: tanyatimoschenko2 (2018-02-04)
Переглядів: 1561 | Теги: конспекти уроків з труд. навч, пластилін, розробки уроків трудового навчання, ліплення, іграшка із платиліну | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar