БАТЬКІВСЬКИЙ ВСЕОБУЧ

КИШЕНЬКОВІ ГРОШІ

Чи давати дитині із собою гроші? Це питання доцільно порушувати завчасно на батьківських зборах: якщо більшість батьків вашого класу збираються давати своїм дітям гроші, вашій дитині вони теж стануть у нагоді.
Мені найбільше подобається така система: дитині у понеділок дається невелика сума на кишенькові витрати на весь тиждень. Якщо дитина витрачає цю суму того ж дня, більше вона цього тижня грошей не одержує.
Це привчає її свідомо ставитися до своїх фінансів, стежити за тим, за якою ціною вона купує солодощі в шкільному буфеті, рахувати здачу, погоджувати бажання й можливості.
Але ви також можете давати дитині щодня певну суму, якщо вам так зручніше.
Якщо ж ви всі разом домовитеся не давати грошей, отже, в їдальні буде більше порядку, а в кишенях вашої дитини менше цукерок сумнівного походження. Проте навіть у цьому випадку подумайте про те, щоб познайомити дитину з грошима, інакше вона може потрапити в халепу.
Так одна моя знайома дала дочці-першокласниці гроші для того, щоб та віддала їх учителеві за сніданки на весь тиждень. Замість цього дівчинка помінялася з подругою — віддала всю суму за дві цукерки. Пізніше з'ясувалося, що обидві дівчинки й гадки не мали, якою є цінність грошей, — мами вважали, що дітям ще зарано замислюватися про такі речі.
У цієї історії є ще одна мораль: якщо вам необхідно давати гроші на сніданки та обіди або на потреби класу, краще за все віддавати їх учителеві або представникові батьківського комітету з рук у руки, а не передавати з дитиною — так буде значно менше труднощів і непорозумінь.

Поради батькам щодо навичок швидкісного читання

"Золоті правила" для батьків

Оцінки

Привчаємо дитину самостійно виконувати домашку