ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО 

  Поурочні плани за підручником С. Ткач, М. Резніченко  

(календарні плани до цих конспектів містяться у розділі Нормативні документи)

№№1-2

Вступ. Техніка безпеки на уроках образотворчого мистецтва. Бесіда «Художній образ в мистецтві». Поняття про художній образ в мистецтві. Специфіка вирішення художнього образу в різних видах образотворчого мистецтва. Композиція «Спогади про літо» (матеріали на вибір)

Художній образ в графіці. Створення художнього образу за допомогою засобів виразності графіки: ліній, штрихів, крапок, плям. Композиція «Могутні сосни» (графічні матеріали)

№3

Вибір графічної техніки для створення виразного художнього образу. Композиція «Природні стихії» (туш)

№№4-6

Колір як засіб створення образу в живописі. Створення засобами кольору певного за характером образу. Композиція «Мелодія осені» (акварельні фарби або гуаш)
Вибір живописної техніки для створення виразного художнього образу. Композиція «Синій туман»
(акварельні фарби)
Форма, колір, декор у створенні художнього образу. Створення художнього образу на тему «Екзотичний птах» (гуаш, кольоровий або тонований папір)
№№7-8
 Види скульптури. Особливості створення художнього образу в об’ємі. Створення скульптурного образу тварини (пластилін)
Незвичайні матеріали художника-скульптора. Створення казкового образу з природних матеріалів в об’ємі або рельєфі «Веселий лісовик» (природні матеріали, картон, пластилін)
№№9-10
Особливості декоративного образу (на прикладах творів народних майстрів Опішні, Косова, Києва, Вінниці тощо). Виготовлення іграшки за українськими народними мотивами (тканина, глина, солома або інші природні матеріали)
Петриківський розпис. Композиційне та колірне рішення творів петриківських майстрів. Композиція «Казкова квітка Петриківки» (акварельні фарби або гуаш)
Народне мистецтво витинанки. Витинанки прості й складені. Значення вісі симетрії при виготовленні витинанки. Створення
Вазонової композиції-витинанки «Дерево життя» (кольоровий папір, картон)
 Архітектура як будівельне мистецтво. Образ будівлі, її призначення. Створення на основі асоціацій образу казкового будинку. Композиція «Будинок для казкового персонажа» (матеріали на вибір)
 Інтер’єр. Розташування предметів у закритому просторі з урахуванням межі зламу (підлога — стіна). Композиція «У селянській хаті» (матеріали на вибір)
Дизайн та художнє конструювання. Створення художнього образу в техніках паперопластики, оригамі. Створення дизайн-форми «Чарівний ліхтарик» (кольоровий папір, картон)
Шрифт і декор у створенні художнього образу. Уведення слів та чисел у декоративно-орнаментальну композицію. Створення святкової листівки (акварельні фарби або гуаш)